Home » Bydlení » Dlažba a její mnohostranné využití

Dlažba a její mnohostranné využití

Každý z nás chce mít bydlení podle svých představ. V interiéru si pak ladíme materiály, barvy a dekorace tak, aby tvořily pokud možno jeden celek. Moderní interiéry jsou dnes ve znamení pár kusů jednoduchého nábytku a poskytují tak volný otevřený prostor.

dlažba
ilustrační foto: keramikasoukup.cz

Jistě existuje mnoho domácností, které preferují klasické koberce, ale stále více z nás volí interiérovou dlažbu, která je mnohem praktičtější pro úklid a odstraňování případných nečistot. Je také vhodnější pro alergiky nebo majitele domácích mazlíčků. Pokládka dlažby je sice určitě náročnější, ale zato je zde zaručeně trvalejší výsledek. Narozdíl od koberce nebo lina vydrží dlažba roky i desetiletí beze změny, takže se investice zaručeně vyplatí.


Pokud zajdeme ve využití dlažby ještě dále, existuje široká nabídka venkovní dlažby. Ta si svou praktičností v ničem nezadá s dlažbou interiérovou. Venkovní obklady jsou hojně využívány zejména na terásách domů, okolo bazénů nebo v zimních zahradách. Takto lze jednoduše a plynule spojit byt s jeho okolím. Moderní venkovní obklady často imitují přírodní materiály jako je například dřevo. Při výběru venkovní dlažby bychom se měli zaměřit především na kvalitu. Pokud vybereme nekvalitní materiál, který nebude odolný a mrazuvzdorný, jistě se z nové terasy nebudeme radovat dlouho. Okolo bazénů je dobré také volit obklady s povrchovou úpravou, která je protiskluzová.


Je jasné, že se v současné nabídce nelze jen tak jednoduše zorientovat. Proto jsou zde například stránky renomovaného výrobce Keramika Soukup, které naleznete na adresewww.keramikasoukup.cz/katalog/venkovni-obklady-a-dlazby a v pohodlí domova si tak můžete prohlédnout kompletní spektrum nabízeného sortimentu. Přemýšlíte, jak zrenovujete posezení u domu nebo upravíte okolí svého bazénu? Jen do toho. Zimní období přináší čas na pečlivé rozvržení celého projektu, do kterého se na jaře s chutí pustíte.

Tags