Home » Bydlení » K domu patří komín

K domu patří komín


Každý dům potřebuje mít svůj komín, komín tvoří nedílnou součást topného systému. Ale protože topné systémy mohou být různé, je důležité dobře si rozmyslet, který budete používat vy a potom k němu vybrat vhodný typ komínu.

PR_Kominy-nerez150303
ilustrační foto: kominy-nerez.cz

Dáte-li přednost topení tuhými palivy před plynem a elektrickou energií, je třeba použít pro odvod spalin komín odolný vůči vysokým teplotám a kyselým spalinám. Nerezový komín je právě takový komín, který k odvodu spalin z topení tuhými palivy potřebujete.

Název nám napovídá, že tyto komíny jsou vyrobeny z nerezové oceli, a je tomu skutečně tak. Komíny z nerezu jsou vyrobeny z prvotřídního silného nerezového plechu, který odolává vlhkosti, působení chemických sloučenin a také extrémně vysokým teplotám. Velkou výhodou nerezového komínu je jeho variabilita. Nerezové komíny se prodávají ve formě setu nebo po jednotlivých dílech. Potřebujete-li komín na míru, můžete si jej z nerezových dílů bez problémů sestavit. Internetový obchod Komíny-nerez.cz nabízí široký výběr nerezových komínů různých typů.

 

Nejčastěji se používají jednoplášťové a izolované nerezové komíny. Jednoplášťový lze použít jako samostatný komín nebo také jako komínová vložka do již stojících komínů. Pokud máte komín umístěn tak, že hrozí přímý kontakt s ním, potom zvolte raději izolovaný komín, který je konstruován ze dvou nerezových plášťů, mezi kterými je vložena izolační vata. Ta zabraňuje prostupu tepla na venkovní stěnu komínu, takže se o nerezový komín nespálíte. Nerezové komíny se vyznačují také velkou odolností a dlouhou životností, praktická je i nízká hmotnost nerezového plechu, ze kterého jsou komíny vyrobeny, díky ní je s komínovými díly velmi snadná manipulace a nerezový komín můžete instalovat i zvenku na budovu a uchytit jej na fasádu. Vyberte si tedy i vy na Komíny-nerez.cz nerezový komín podle vašich potřeb a představ.

Tags