Home » Bydlení » Kouzlete s prostorem s venkovními paravány i paravány do bytu

Kouzlete s prostorem s venkovními paravány i paravány do bytu

Paraván je klenot z orientu. Původně čínské umělecké doplňky se rovnaly hodnotě obrazů. O dekoraci pro vysokou šlechtu byl velký zájem hlavě v Japonsku a Španělsku, odkud se rozšířila do Evropy. Dnes malované zástěny plní jak dekorační, tak praktickou funkci v domácnostech po celém světě.

egypt
ilustrační foto: sconto.cz

Paraván podtrhne osobitý styl

Z paravánů, dříve umělecky malovaných a mozaikových, se stal moderní doplněk do bytu s nepřebernou paletou designů. Paraván podtrhuje osobitý styl každého bytu a vkus jeho majitele. Na výběru proto záleží. Milovník cestování a francouzské kuchyně může svůj zájem nechat vyniknout. Paraván s pařížskými motivy vkusně ztvární lásku k francouzskému životnímu stylu a obklopí člověka tím, co má rád. Každý ale vidí smysl v něčem jiném. Historik s citem pro drobné nuance minulých dob si vyzdobí byt paravánem s motivy Egypta. Bude mu neustále připomínat jeho smysl pro bádání. Maximální efekt vznikne, když se umělecký paraván jemně nasvítí.

Umění využité prakticky

V menších místnostech rozdělí paraván prostor na dva díly. Vznikne tak místo pro práci nebo odpočinek, kde budete mít soukromí. Ve velkých místnostech paravány rozbijí studený prostor na kousky a byt zútulní. Zástěny je možné, jsou lehké a jednoduše se přemisťují. Vyrábějí se v mnoha materiálech. Od plastu, přes hliník, až po přírodní materiály. Výběr záleží na vkusu a stylu vybavení bytu.

Paraván je i pro mladé rebely

Mladí mají o dekoraci do pokoje jinou představu než jejich rodiče. To ale neznamená, že je pro ně paraván out. Moderní extravagantní vzor Grafiti je přesně to, co mladý buřič chce vidět ve svém pokoji. S dřevěnou konstrukcí se snadno manipuluje, je skladná, lehká a neničí koberec.

Vezměte si paraván ven

Se zahradou nejlépe splynou zástěny z přírodních materiálů. Dřevěná konstrukce vyplněná bambusem vás ochrání před zvídavými pohledy sousedů a opalování může začít. Paraván vytváří stín, ve kterém se můžete během slunečných dnů schovat. Díky jednoduché manipulaci lze zástěnu podle slunce přemisťovat.

Tip: Máte na půdě starý paraván po babičce? Rozhodně jej nevyhazujte! Dřevo s věkem zraje a zabarvuje se do přírodních odstínů. Stačí jednoduché ošetření, paraván může sloužit dál a perfektně zapadne do zahradní dekorace.

Tags