Home » Bydlení » Jak nejlépe zařídit dětský pokojíček

Jak nejlépe zařídit dětský pokojíček

Zařídit dětský pokojíček, to rozhodně není jen tak. Vybavení i vzhled je nutné podřídit věku dítěte. Poradíme vám, na co vše byste si měla dát pozor v každém případě. Věřte, že i zdánlivé maličkosti mohou hrát velkou roli.

dětský pokojíček
ilustrační foto: nabytok-elegancia.sk

Volba vybavení – přemýšlejte dopředu

Pokud zařizujete dětský pokoj, myslete dopředu. Je jasné, že se jiný nábytek bude nacházet v pokojíčku kojence, předškoláka či školáka. Pokaždé ale platí, že pokoj musí být rozdělen na zóny. Je to zóna klidová (postel a místo okolo ní), zóna pro učení a třetí je zóna pro hraní. Platí také, že čím méně nábytku v pokoji je, tím lépe. Nezbytně nutné jsou úložné prostory. Počítejte s tím, že čím starší dítě bude, tím více věcí bude mít. S úložným prostorem si můžete pohrát. Hračky či jiné lehké věci můžete třeba zavěsit do síťového pytle ke stropu apod. Hodně místa ušetří například postel s úložným prostorem nebo patrová postel, pod kterou můžete umístit třeba i psací stůl.

Kvalita na prvním místě

Vše, co se nachází v dětském pokoji, musí být zdravotně nezávadné. Sledujte tedy složení i to, jaké nátěry na nábytku jsou. Snažte se nábytek kupovat u kvalitních výrobců.

TIPkupte v e-shopu nabytok-elegancia.sk a ušetříte!

Výběr barev – zapojte dítě

Co se týče barev, nesnažte se o nich rozhodovat sami. Důležité je, aby se v pokoji cítilo dobře především dítě. Vám by se například také nelíbilo, kdyby vás při posezení při kávě rušila výmalba pokoje modrou barvou, kterou nenávidíte. Do rozhodování o barvě zapojte dítě. I holčičky mohou mít rády zelenou a modrou a budou chtít mít pokojík sladěn právě do nich. Nezapomínejte ani na doplňky, zároveň to s nimi ale nepřehánějte. Dětský pokoj má být vybaven účelně a jednoduše!

Je dobré vědět – s vybavováním dětského pokoje to sice plně nesouvisí, ale pro každého rodiče je to jistě zajímavé zjištění. Víte o tom, že si můžete pronajmout oblíbené atrakce pro děti i dospělé?

Tags