Home » Bydlení » Pomoc, máme malý byt!

Pomoc, máme malý byt!

Ve velkých městech žije většina rodin a párů v malých bytech a garsonkách. I když je to z počátku romantické a útulné, po nějaké době přijde chvíle, kdy budete potřebovat svůj kout. Místečko, které bude jen vaše. Máme pro vás hned tři tipy, jak si i v maličkém bytě takový kout zařídit a hravě rozčlenit prostor bez nutnosti rekonstrukce!

akvárium
ilustrační foto: akvamex.cz

Paraván: Když hledáte variabilitu

V žádném malém bytě nesmí chybět praktický paraván. Ať už zvolíte stylovou dřevěnou, ratanovou nebo třeba papírovou variantu, paraván se vám rozhodně bude hodit v mnoha různých situacích. Třeba když přijde návštěva a vy budete chtít oddělit postel od zbytku místnosti. Nebo když si budete chtít vytvořit útulný pracovní kout. Opticky oddělí prostor, což je zvláště v malých bytech, kde se vše odehrává na jednom místě, velmi důležité.

Akvárium: Když hledáte stylové trvalé řešení

Potřebujete ve svém malém bytě vytvořit příčku, která byt rozdělí, ale nechcete se pouštět do složitých stavebních prací? Máte strach, že by paraván nebo závěs nepropouštěl dostatek světla? Akvária si zamilujete! Ať už zvolíte okázalé vysoké a úzké akvárium nebo tradičnější tvar třeba na zvýšené komodě, vytvoříte originální oddělení prostoru, které navíc vnese do vašeho domova klid a pohodu.

Tip: Pokud zrovna nepatříte k vášnivým akvaristům a nemáte tušení, jak akvárium založit nebo se o něj starat, přečtěte si, jak správně zprovoznit akvárium. Zjistíte, že to není žádná věda a samotná údržba akvária už je hračka.

Jděte do výšky

Pokud je váš domov chudý na počet metrů čtverečních, využijte každý prostor, který můžete. Pokud má váš byt alespoň průměrně vysoké stropy, sáhněte po zvýšených postelích či pohovkách, pod kterými vznikne perfektní prostor pro stůl a židli nebo třeba malý gauč. Na okraje zvýšené postele nebo gauče můžete připevnit závěs, a když budete chtít mít soukromí nebo klid na práci, můžete se ukrýt do své pevnosti. Jen si tam nezapomeňte připevnit lampičku.

A jaké triky používáte vy?

Tags