Home » Bydlení » Přírodní kámen přestavuje luxusní prvek bydlení

Přírodní kámen přestavuje luxusní prvek bydlení

Obkladový kámen. Tak je někdy nazýván tento poněkud specifický obkladový materiál, který v posledních několika letech zaujímá stěžejní pozici v moderní architektuře. Jedná se o přírodně těžené obklady, které jsou získávány z těžebních lomů po celém světě. Nejčastěji však na nerosty bohaté Asii a Jižní Americe. Kámen vytváří působivý dojem na jakékoli v části domu, ať už hovoříme o exteriéru nebo interiéru.

povazan-cerny-6
Foto: Zdroj: obkladyrepa.cz

Samotný produkt si můžeme přestavit jako celistvé panely, ve kterých jsou k sobě slepeny kamenné pásky různého zbarvení. Tak může vzniknout krásná kazeta, která se velmi snadnou instaluje na stěnu a současně je již naformátovaná a barevnostně namixovaná pro dokonalý výsledný vzhled. Většinou je celý obklad z jednoho druhu kamene. Nejčastěji hovoříme o břidlici, křemenci, pískovci, žule nebo travertinu. Vyloučené však nejsou ani jiné druhy pro obklady přírodní kámen.

Nyní si ukážeme, na kterých místech v rámci interiéru i exteriéru se můžeme nejčastěji s těmito obklady setkat.

Obložení stěny za televizí

Velmi oblíbená realizace je obložení stěny za televizí. Toto řešení má několik výhod. Jednak je kámen neustále na očích, protože bývá typicky umístěn naproti pohovce. Další výhoda je pak minimální údržba, protože kámen nepřichází do styku s žádnými faktory nečistot. Výborného efektu dosáhneme nasvícením stěny LED diodami.

Dekorace plotů

Často se můžeme setkat s kamennými ploty. Nejlepší kombinace je pak kamenné obložení současně s kovovými výplněmi. Ty mohou nabývat nejrůznějších tvarů. Tento způsob tvorby plotů patří mezi vůbec nejluxusnější prvky okolí Vašeho domu. Potencionální návštěvník se dostane do kontaktu s kamenem ještě na chodníku, což je působivé.

Kámen na fasádě

Obložení fasády je původní záměr proč lidé začali kámen jakožto obklady využívat. Nyní se setkáváme jak s celofasádním obložením, kdy je celá fasáda z kamene, tak i s částečným obložením fasády. V takovém případě se může jednat o obložení oken, dveří či jenom určitých pásů.

Krbový obklad

U tohoto typu lze předpokládat, že jste se i vy sami již setkali. Mezi nesporné výhody patří menší finanční zátěž, protože u obložení krbu se většinou jedná o kámen zhruba ve třech metrech čtverečních. Hlavní výhoda tedy spočívá v tom, že za relativně málo peněz můžeme vytvořit relativně vysokou přidanou hodnotu v rámci interiéru. Kámen totiž i v malé ploše celý vnitřní prostor značně ozvláštní a zvýrazní.

Fotogalerie obkladů

laugaracio-4

bridlice-hradni-bezovohneda-6

piskovec-v4-svetlohnedy

travertin-zvetrany
Foto: Zdroj: obkladyrepa.cz

Tags