Home » Bydlení » Tipy a inspirace pro dekoraci zdi

Tipy a inspirace pro dekoraci zdi

Zdi skýtají v každém interiéru velký prostor pro vaši kreativitu. Zvláště pokud se jedná o velké prostory, byla by velká škoda nechat je bez dekorací, když současný trh nabízí nepřeberné množství produktů, kterými lze vaši zeď ozvláštnit. V tomto článku jsme pro vás připravili několik tipů na dekoraci zdi – od klasických obrazových po méně typické, které dají vyniknout originalitě vašeho domova.

Obrazy

Obrazy jsou neběžnějším typem dekorace na stěnu. Nemusíte se však bát, že pokud zvolíte tento typ dekorace, nenajde se místo pro vyjádření kreativních nápadů. V současné době můžete vybírat z různých tvarů, velikostí i motivů. Velmi oblíbené jsou v posledních letech například vícedílné obrazy. Jedna fotografie tak může být rozčleněna do několika kusů obrazu. Výsledkem je, že objekt působí více nevšedně a stylově. Nebo můžete několik obrazů, které k sobě z hlediska motivu patří, pověsit na zeď vedle sebe. Toto řešení působí více klasickým dojmem, avšak nepůsobí tak všedně, jako když na stěnu pověsíte pouze jeden obraz.

barevny-obraz-na-zed-obyvak

Pro odvážnější a ty, kteří milují technické vymoženosti, stojí za zmínku také novinka na českém trhu – svítící LED obrazy. Jedná se o moderní foto obrazy na plátně, které jsou díky LED technologii podsvícené. Právě podsvícení dodá obrazům i vašemu interiéru nevšednost a dá vyniknout obrazovým motivům i v přítmí a v noci, kdy běžné obrazy zanikají. Příkladem můžou být tyto obrazy velkoměst.

2

Zrcadla

Zrcadla se již dávno nemusí schovávat pouze v koupelnách a předsíních. Naopak, zrcadlo ve stylovém rámu se může stát velmi vkusnou a luxusně působící bytovou dekorací. Výhodou takového dekoru je, že opticky zvětší a také prozáří místnost. Je tedy vynikající zejména pro malé pokoje s nedostatkem světla. V oblibě jsou poslední dobou zejména zrcadla zhotovená v tzv. vintage, tedy starobylých rámech. Na trhu jsou však k dostání i moderní zrcadla v rozličných tvarech a velikostech.

25

Zrcadla jsou luxusním a vkusným doplňkem do klasických i moderních interiérů.

Plakáty

Pokud jste příznivcem spíše moderních řešení výzdoby bytu, pak můžete popřemýšlet nad koupí plakátu. Výhodou plakátů na zeď je zejména jejich cena a také extrémně jednoduché umístění. Vybírat také můžete z nepřeberného množství motivů, podle vašich preferencí. V podobě plakátu můžete i nechat vyhotovit vaši vlastní fotografii například z cest. Velmi oblíbené jsou také černobílé plakáty, které působí velice stylově. Plakáty se však hodí do moderních a netradičních až bohémských interiérů. Pokud chcete, aby váš domov působil spíše elegantním, popřípadě luxusním dojmem, raději zvolte jiný typ dekorace.

Samolepky

Jedná se o relativně novou a velmi desénovou dekoraci na zeď. Samolepky jsou výraznou dekorací, která nejvíce zapadá do moderních interiérů. Jejich výhodou je, že jsou velmi levné a můžete je umístit prakticky na jakékoliv místo. Jejich umístnění zvládnete hravě sami. Samolepky jsou také vhodným řešením, pokud bydlíte v pronajatém bytě a nemůžete nijak zasahovat do výmalby. Pokud se budete chtít přestěhovat, jednoduše je sundáte bez jakéhokoliv poškození zdi. Vybrat si můžete z velkého množství motivů. Některé firmy také nabízí zhotovení samolepek „na míru“ podle motiv, který jim zašlete.

3

Tags