Home » Bydlení » Ušetřete na rekonstrukci bytového jádra

Ušetřete na rekonstrukci bytového jádra

Když se vám stávající interiér vašeho bydlení prostě a jednoduše nelíbí, máte velkou šanci to změnit. Zapotřebí je ovšem celková změna celého charakteru daného interiéru.

kuchyň
ilustrační foto: pixabay.com – keresi72

Rekonstrukce jakéhokoli bytu anebo domu zcela jistě není jednoduchou záležitostí, nicméně v případě vhodného postupu můžete mít nakonec opravdu krásné podmínky pro bydlení a přitom za rekonstrukci nebudete muset vydat zbytečné finanční prostředky navíc. Co je tedy nezbytné si promyslet před rekonstrukcí bytového jádra?

Co všechno se bude měnit

V první řadě byste si měli promyslet, co všechno budete ve vašem interiéru měnit. Jednat se může jak o komplexní rekonstrukci bytového jádra, tak i o částečnou renovaci například koupelny a sociálního zařízení. V prvním případě se změní fakticky všechno a vy budete pouze řešit jak zařídit byt poté, co projde obměnou. U částečné rekonstrukce nemusíte mít k dispozici tak velký rozpočet, a navíc i vybavení bude vcelku strohé.

Rozpočet na prvním místě

Základem každé stavby anebo rekonstrukce jsou finanční prostředky. Máte-li jich dostatečné množství, pak si můžete dovolit cokoli. V opačném případě je nutné si peníze prostě a jednoduše půjčit. Získat hypotéku na bydlení dnes není nijak výrazně složité. Ideální je ovšem porovnat všechny nabídky a až potom si vybrat takovou, která bude z pohledu úrokové sazby úplně nejvýhodnější.

Rekonstrukce svépomocí nebo na klíč

I podle naspořených anebo půjčených peněz byste se měli rozhodnout pro formu rekonstrukce bytového jádra. První možnost představuje rekonstrukce na klíč, již budete mít úplně bez práce. Druhou alternativu nabízí vlastní poptávka stavebních práci. Jednoduše si najdete řemeslníka a pak mu svěříte práci na vašem bytu. Tato druhá alternativa pro vás bude časově náročnější, nicméně finančně bude asi mnohem výhodnější.

Tags