Home » Hubnutí » Jak nepřibrat ani o vánocích

Jak nepřibrat ani o vánocích

Vánoce jsou pro naši štíhlou linii obrovskou výzvou. Chceme alespoň trochu ochutnat, v malé míře si okořenit atmosféru nejkrásnějších svátků v roce a najednou se přistihneme s mísou plnou cukroví, která už je vlastně skoro prázdná? Ale ano, tomu lze úspěšně předejít. Pojďme si poradit, jak na to.

jak nepřibrat o vánocíchilustrační foto: pixabay.com – mojzagrebinfo, jak nepřibrat o vánocích

Žádné ochutnávání

Pokud víte, že máte s tímhle problém – ochutnáváte polevu a uždibujete po kouscích těsto, je třeba něco podobného začít řešit. Dejte si třeba při pečení cukroví na malý talířek vše, co jste chtěli ochutnat – jednou to takhle vydržte a podívejte se pak na tu obrovskou hromadu, kterou jste mohli sníst. Snáze se tak naučíte sebeovládání.

Pečte přiměřeně

Nemusíte napéct horu cukroví a tři plechy vosích hnízd. Stačí jen malý talířek cukroví pro návštěvu a rodinné příslušníky. Díky takovému předsevzetí se nebudete přejídat a zároveň se ani neochudíte o atmosféru vánočních svátků. A jedna důležitá věc – potřebujete bramborový salát tolik majonézy? Nebyl by lepší třeba bílý jogurt?

Cukroví důsledně schovávejte

„Co oči nevidí, to srdce nebolí“. To je stará známá pravda, která neplatí jen v oblasti mezilidských vztahů, ale i v rámci našeho jídelníčku. Zkrátka a dobře, když nebudete mít cukroví na očích, touha po něm už nebude taková. Dejte proto misku s cukrovím na těžko dostupné místo a vezměte si z té zásoby vždycky jen jeden kousek – a pořádně si jej vychutnejte.

Trocha pohybu nikdy neuškodí

Přecpat se cukrovím a pak jen ležet u televize? To jsou pro většinu z nás asi ideální svátky vánoční, ale proč si trochu nezasportovat? Nakonec, nemusíte jezdit na rotopedu, stačí jen několikakilometrová svižná procházka s dětmi. Spojte tímto způsobem příjemné s užitečným!

Tags