Home » Ostatní » Akvárium a Feng-Šuej: Přivolejte prosperitu

Akvárium a Feng-Šuej: Přivolejte prosperitu

O Feng-Šuej už jste určitě slyšela. A i když se představa dokonale zharmonizovaného bydlení určitě líbí každému, málokdo se odhodlá a přestaví celý dům podle této čínské tradice. Vyzkoušejte snadný trik a vneste do svého domova harmonii a prosperitu. A skoro bez námahy!

akvárium
ilustrační foto: pixabay.com – kauri

Voda jako chybějící element

Feng-Šuej pracuje se základními elementy a všechny by měly být v určité podobě v interiéru zastoupeny. Země, oheň, kov, voda a dřevo – tyto všechny elementy by měly být ve vašem domově zastoupeny. My se zaměříme na vodu – element, který ve většině českých domácností není zastoupen dostatečně.

Akvárium: Symbol prosperity

Nejvhodnějšími představiteli vodního prvku v našem bydlení jsou fontány a akvária. Akvárium je krásnou dekorací a podle Feng-Šuej je nejvhodnější ho umístit do severní, východní a jihovýchodní části domu. Podle čínské tradice je akvárium symbolem prosperity. Ale pozor! Pouze v tom případě, kdy jsou rybičky do akvária zvoleny následovně – osm zlatých a jedna černá.

Tip: Rozhodli jste se pro založení akvária? Nebojte se, není to žádná věda. Na akvamex.cz najdete nejen levnou akvaristiku i praktické tipy, jak akvárium zprovoznit.

Feng-Šuej tipy

Zaujala vás filozofie Feng-Šuej? Máme pro vás pár snadných tipů, díky kterým bude váš domov plný harmonie:

  • Okenní závěsy by přes den neměly bránit průniku světla a měly by být pečlivě stažené na straně. V noci by naopak vždy měly být zatažené – otevřené okno do noci je považováno za původce smůly.
  • Nejvhodnější barvy jsou: červená, bílá, černá, zlatá.
  • Vždy zavírejte dveře do koupelny a sklápějte toaletní prkénko.
  • Výklenky a rohy jsou podle Feng-Šuej tzv. mrtvá místa – brání totiž prodění energie. Pokud se jich nemůžete vyvarovat, pokuste je oživit lampami, rostlinami či akváriem.
  • Postel v ložnici by neměla být v přímé linii s dveřmi a neměla by naproti ní viset žádná zrcadla.

Tags