Home » Recepty » Inspirace: S tímto menu u vašeho milého zabodujete

Inspirace: S tímto menu u vašeho milého zabodujete

Chcete pro svého partnera připravit překvapení v podobě lahodného jídla? Pokud ano, děláte dobře, protože se říká, že spokojený muž je ten najedený a navíc už jste určitě také někdy slyšela, že láska prochází žaludkem. Nemusíte se bát – v tomto článku najdete tip na menu, které hravě zvládnout i začínající kuchařky.

vaření
ilustrační foto: milujivareni.cz

Začínáme s polévkou

Polévka je ideálním předkrmem. Začněte tedy určitě s ní. Pokud nemáte s vařením polévek příliš zkušeností, vsaďte na jednoduchost. Taková pórková polévka je super a její příprava je otázkou několika minut. TIP: tato polévka bude chutnat lépe, když k jejímu zahuštění použijete kvalitní smetanu a přidáte do ní vajíčko. Jestliže máte ráda pikantní chutě, musí vaší volbou být jednoznačně dýňová polévka. Její chuť můžete ještě zvýraznit špetkou chilli.

Hlavní chod – omáčka či jednoduché kuřecí

Máte-li doma milovníka omáček a knedlíků, určitě mu udělá radost klasická rajská omáčka s hovězím. Pro její přípravu použijte výhradně kvalitní protlak a přidejte i rajčata. Pokud si troufnete, uvařte i domácí knedlíky. Chutnají o 100% lépe, než ty, které seženete v obchodě. K rajské se hodí i karlovarský knedlík. Jestliže si váš milý na omáčky moc nepotrpí, nezoufejte, vyzkoušejte tyto recepty kuřecí maso.

To nejjednodušší na závěr

V žádném menu samozřejmě nesmí chybět chutný dezert. Zapomeňte na dort nebo buchtu a překvapte ho palačinkami. Možná vám připadá, že jsou palačinky příliš obyčejné, ale věřte, že opak je pravdou. Palačinky jsou totiž dezertem, který může vypadat třeba i tisíckrát jinak. Záleží jen na vaší fantazii. Promazat je můžete marmeládou či ochuceným tvarohem. Určitě budou vypadat lépe, pokud je ozdobíte ovocem. A ještě jedno by u nich nemělo chybět – kupte toping a napište na talíř či přímo na palačinku nějaký (třeba i erotický) vzkaz.

Přejeme dobrou chuť.

Tags