Home » Recepty » Španělský olivový olej nesmí chybět v letní kuchyni

Španělský olivový olej nesmí chybět v letní kuchyni

Léto pomalu klepe na dveře a s ním také touha po jednodušších a lehce stravitelných jídlech. Neoddělitelnou součástí všech zeleninových salátů, jež k létu neodmyslitelně patří, jsou olivové oleje.


ilustrační foto: Pixabay.com

Kvalitní španělské olivové oleje můžete objednat prostřednictvím katalogu společnosti BMC Brno. Právě tato firma je předním dodavatelem španělských potravin značky Bassta. Olivové oleje jsou považovány za jedny z nejzdravějších surovin na světě.

Obsahují vysoké množství mono-nenasycených mastných kyselin i vitamínu E. Olivové oleje jsou také zdrojem vitamínu A, D a K. Olivové oleje jsou vyhledávány nejen v gastronomii, ale také v oborech léčitelství, farmacii a kosmetickém průmyslu. Olivové oleje se dělí všeobecně podle základního způsobu zpracování na panenské a rafinované.

Existují také směsi těchto dvou skupin. O olivovém oleji se traduje, že zpomaluje stárnutí. Působí preventivně před kardiovaskulárním a nádorovým onemocněním. Blahodárné účinky mají také v případě nadýmání, neboť napomáhají při trávení a jsou vhodným doplňkem stravy při redukční dietě.

Prostřednictvím katalogu BMC Brno můžete objednat také španělské olivy v gastro balení. Je-li libo černé olivy bez pecky, pikantní olivový koktejl či zelené olivy plněné paprikou, pak nakupte zde katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/.V portfoliu společnosti BMC Brno najdete také prvotřídní alkoholové nápoje. Na velké oblibě získává v letním období zejména víno Old Porter. Tento alkoholový nápoj disponuje třinácti procenty alkoholu a okouzlí Vás sladkou, plnou chutí s komplexní vůní rozinek, tónů dřeva a jemného kouře.

Tags