Home » Recepty » Recept na mandlové řezy

Recept na mandlové řezy

Dorty, koláče, řezy…prostě sladké věci ke kávě a čaji, kdo by je nemiloval, jako by snad ani nebyl – a neuměl si ani užít toho, co mu život všechno nabízí. A pokud zrovna nemáte fantazii, určitě se necháte inspirovat zajímavými recepty. Tak pojďme na to. Jeden recept za všechny – mandlový řez!

mandlové řezy
ilustrační foto pro recept na mandlové řezy: flickr.com – pathlost

Mandlové řezy

Ingredience:
Na těsto přijde:
– 200 gramů měkkého másla
– 150 gramů cukru
– 1 vaječný žloutek
– 200 gramů mletých mandlí
– 300 gramů hladké mouky

Na ozdobení:
– 150 gramů malinového džemu
– 150 gramů čokolády na vaření
– 50 gramů loupaných mandlových lupínků
– 1 vaječný bílek
– 4 lžíce cukru na obalení

Postup:
Máslo, cukr a vaječný žloutek utřeme do jemné pěny, postupně přisypáváme mandle a mouku, směs pak vypracujeme na těsto. Z něj pak uděláme bochánek, vložíme jej do folie a pak vše přijde na dvě až tři hodiny do ledničky.

Těsto pak rozdělíme na dvě části a z každé poloviny vyválíme asi půlcentimetrový plát, který nakrájíme na řezy o velikosti zhruba 3×4 centimetry. Řezy pak dáme do trouby vyhřáté na 180 stupňů Celsia a pečeme přibližně deset minut.

Po vyjmutí z trouby a vychladnutí nadchází fáze zdobení. Polovinu řezů potřeme zahřátým malinovým džemem, potom potřené a nepotřené řezy spárujeme a necháme zaschnout. Ve vodní lázni si rozpustíme čokoládu na vaření a máčíme v ní pak řezy. Na každý řez pak přijde mandlový lupínek obalený v cukru a rozšlehaném bílku. A můžeme podávat!

Tento recept není příliš obtížná záležitost, zvládne jej i méně pokročilá kuchařka a výsledek rozhodně stojí za to. Asi vůbec nejideálnější budou mandlové řezy v období Vánoc, tak proč si je nepřipravit třeba na oslavu narozenin.

Tags