Home » Ostatní » Noční můra v podobě propadlé milionové výhry

Noční můra v podobě propadlé milionové výhry

Příkladem toho, jak se může obrovské štěstí změnit v ještě větší neštěstí, je ztráta výherní loterijní sázenky. Zkuste si to představit, při sledování losování jste svědky, jak jsou jedno po druhém tažena vaše šťastná čísla, která jste zvyklí sázet opakovaně již několik let.

cz money

Podaří se vám vyhrát milionový jackpot a máte pocit, že se vám splnil životní sen. Můžete si koupit cokoliv, splatit všechny dluhy a zajistit rodinu. A pak to přijde. Nemůžete najít výherní tiket, přestože jste si jisti, že jste si vsadili. Kam se poděl?

Největší nevyzvednuté výhry na světě

Takovéto případy se skutečně dějí. Dokazují to čísla o nevyzvednutých loterijních výhrách, která bývají každoročně zveřejňována organizátory zahraničních loterií. Důvodů, proč si novopečení milionáři své výhry nevyzvednou je několik. Buďto zapomenou, že si vsadili a nezkontrolují si výherní čísla, nebo svůj výherní tiket jednoduše ztratí či poškodí.

Největší nevyzvednutá výhra na světě měla hodnotu 63,8 milionu liber, majitel se o výhru nikdy nepřihlásil. Tento případ se odehrál ve Velké Británii v roce 2012 a jednalo se o tamní loterii EuroMillions. Druhá největší nevyplacená loterijní výhra je z USA, kde v roce 2011 propadla výhra jackpotu loterie PowerBall v hodnotě 77 milionů USD. Další evropskou loterií, na kterou si někdo vsadil, vyhrál, ale peníze nikdy neviděl, je francouzská národní loterie. V roce 2011 se ve Francii neznámý sázkař nepřihlásil o výhru v hodnotě 8 milionů EUR. Další příklad promarněného štěstí můžeme uvést ten ze sousedního Polska. V listopadu roku 2012 si někdo nevyzvedl výhru v tamní oblíbené polské národní loterii v hodnotě 17 milionů PLN.

Jak předejít ztrátě nebo zničení loterijní sázenky?

Proti ztrátě, zničení nebo zcizení papírového tiketu se jde bránit obtížně. Přestože můžeme být pečliví, tomu, že nám někdo ukradne kabelku při cestě domů z trafiky, se prostě někdy ubránit nemůžeme. Účinnějším opatřením může být sázení loterie přes internet. Když si vsadíme online, záznam o uskutečněné sázce se ihned elektronicky uloží pod naším jménem. To znamená, že žádné papírové potvrzení o sázce vůbec není potřeba. Kromě záznamu uloženém v herním účtu nám také přijde písemné potvrzení na email. To znamená dvojnásobné pojištění výhry.

Zdroj: Lottoland

Tags