Home » Ostatní » Aby vaše kočka byla nejspokojenější na světě

Aby vaše kočka byla nejspokojenější na světě

Kočka domácí je skvělá společnice. Přitulí se k vám, když vám je veselo i smutno, vždy je připravena si hrát a přinášet vám radost. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba kočce dopřát vše, co ke spokojenému životu potřebuje. Poradíme vám, co by rozhodně nemělo chybět vaší čtyřnohé společnici a dáme i tip na ideální dárek pro kočky!

kočka
ilustrační foto: pixabay.com – Skitterphoto

Základem spokojenosti je vyvážená strava

Stejně jako jiná zvířata, i kočky potřebují dostávat pro ně určenou a maximálně vyváženou stravu. Nesnažte se kočce dávat to, co jíte vy. Tím byste jí určitě jen uškodili. Kočkám je dobré kupovat speciální granule a také masové konzervy či kapsičky. Nestojí moc a jsou zárukou, že kočka bude v jídle dostávat všechny potřebné živiny. Pozor – pokud dáváte kočce mléko, nepřehánějte to s ním, stačí, když ho bude mít 3x týdně, jinak jí může způsobit průjem.

Důležité potřeby, které musíte mít

Pořídit byste si samozřejmě měli i další potřeby pro kočky. Chybět nesmí miska na jídlo, kočičí toaleta a nezbytné jsou i speciální kartáče pro pravidelné vyčesávání srsti. Pokud chodíte s kočkou ven, pořiďte jí obojek nebo postroj. Lepší bude, když na něm bude jmenovka s adresou (pro případ, že vám kočička uteče).

Super věc, která nesmí chybět žádné kočce!

Kočky jsou hravé a tuto zálibu jim nesmíte v žádném případě upírat. Pořídit jim můžete rozmanité hračky pro kočky. Super jsou balonky či plyšové myšky. Pořídit jim můžete i logické hry. Co nesmí žádné kočce chybět? No přece škrabadlo. Kočky totiž milují, když mohou vystrčit své drápky! Pokud škrabadlo doma mít nebudete, věřte, že si kočka sama najde náhradu. Může to být třeba vaše pohovka a to by se vám určitě nemuselo líbit. Super zpráva pro vás je, že škrabadla pro kočky jsou k dostání v řadě různých designů. Pořídit může malé škrabadlo ale i velké sestavy, na kterých se kočky vyřádí!

Tags