Home » Cestování » Inspirace na báječnou dovolenou za mořem i památkami, zn. levně

Inspirace na báječnou dovolenou za mořem i památkami, zn. levně

V současné době můžeme pohodlně vycestovat do všech koutů světa. Pravda také je, že nemusíte jezdit příliš daleko, abyste si užili exoticky krásné moře, pokochali se krásou historických památek a ještě ochutnali netradiční jídlo. Jedno takové místo se nachází „pouhých“ 2200 km vzdušnou čarou od Prahy a my vás s ním chceme seznámit.

kréta
ilustrační foto: pixabay.com – elianemey, slunná Kréta

Nenápadný ostrov vás plně uspokojí

Nebudeme vás dlouho napínat. Naším tipem pro vás je bájná Kréta. Tento největší řecký ostrov patří právem mezi turisticky nejoblíbenější destinace současné doby. Každý rok sem míří tisíce turistů z celého světa. Kréta totiž nabízí vše, co si cestovatelské srdce žádá.

TOP místa na Krétě, která musíte vidět

Kréta láká na jedinečnou přírodu a historické památky. Zajímavé je, že každá část tohoto ostrova nabízí něco jiného. Pokud vás zajímavá příroda, je lepší, když se vydáte na západní část ostrova. Čekají tu vás úchvatné hory Levka Ori i pláže s průzračnou vodou. Navštívit samozřejmě musíte historická města  Chania a Rethymno. Jestliže toužíte po romantice a velká letoviska vám nic neříkají, vyrazte na jih. Jižní Kréta je syrová a super romantická. Doporučuje ubytování v městečku Paleochora. Není nic krásnějšího než si na terase vychutnat výborné víno a kochat se výhledem na moře. Toužíte-li vidět historické památky, musíte vyrazit na východ. Téměř nutností je navštívit Knossos a archeologickou lokalitu Gournia. Skvělé na Krétě je, že ti co touží po koupání na nádherných plážích, mohou vyrazit vlastně kamkoliv. Všude je na Krétě prostě báječně.

Kdy vyrazit?

Pokud se chcete opalovat, vyrazte v období léta. Jestliže chcete po Krétě cestovat, je možné vyrazit kdykoliv. Na podzim a na jaře je například možné sehnat velmi výhodné letenky i za méně než 3 000 Kč. Kréta rozhodně stojí za to, přináší zábavu pro každého!

Tags