Home » Cestování » Praha Karlín: Tip na stylový boutique hotel

Praha Karlín: Tip na stylový boutique hotel

Pražský Karlín se nachází konkrétně ve čtvrti Praha 8 v údolí Vltavy mezi Novým Městem a Libní. Vznikl v roce 1817 a jméno dostal po manželce tehdejšího císaře Františka I, Karolíně Augustě. Původně byl samostatným městem, součástí Prahy se stal napevno až v roce 1922.

Karlín, nedoceněná Popelka

Karlín, původně poněkud zanedbaně působící lokalita, je dnes moderní čtvrtí, která se blíží západním metropolím a liší se tak poměrně výrazně od starších částí Prahy. Zejména obnovou po povodni tu vznikla četná díla reprezentující současnou architekturu, a to zejména v oblasti mezi Rohanským nábřežím a Vltavou. Pojí tak v sobě výhody moderního života se starou zástavbou, v níž doslova dýchají dávné časy.

Podobná atmosféra na vás čeká i v nově otevřeném Royal Prague. Boutique hotel v Karlíně je situován ve středu Business City, vzdálen pouhé dvě stanice metrem od centra Prahy. Doslova jako na dlani tak máte veškeré významné pražské pamětihodnosti jako Pražský hrad nebo Staroměstské náměstí. Primárně byl hotel navržen pro byznys klientelu.

Karlínská perla Royal Prague

Celkem nabízí hned 196 precizně zařízených luxusních pokojů a apartmánů. Součástí vybavení je například satelitní TV, odhlučněná okna nebo minibar. Samozřejmostí je pokrytí komplexu vysokorychlostním připojením k internetu. K dispozici jsou rovněž i bezbariérové pokoje se signalizačním systémem a bezbariérovou sprchou. Prostory hotelu jsou výlučně nekuřácké, všichni hosté by tuto skutečnost měli respektovat.

Personál je vám schopen současně mimo profesionálních hotelových služeb obstarat i komplexní servis v mnoha dalších oblastech jako například zajištění vstupenek na kulturní či sportovní akce či objednání přepravy na letiště.

Vyhovovat ubytování bude i těm, které do Karlína zavede soukromá cesta. Royal Prague je i unikátním spa hotelem v Praze 8. Užijete si nejen procedury v podobě sauny, relaxačního místnosti a místnosti s vonnou párou, ale i vynikající gastronomii. Poté můžete využít i příjemné posezení nad sklenkou vína v lobby baru. Hotel disponuje též vlastním fitness studiem.

Tags