Home » Krása » Jak na péči o vousy a knír

Jak na péči o vousy a knír

Nechat si narůst plnovous nebo knír určitě napadne minimálně jednou v životě každého muže. A někteří tuto myšlenku převedou v realitu.

vousy - beard man
ilustrační foto: pixabay.com – SnapwireSnaps

Dnes je stále k vidění stále více starších i mladých mužů, kteří si vousy pěstují. Navíc se blíží charitativní akce „Movember“ a téma vousů je aktuálnější, než kdy jindy. Mnoho mužů si v tuto dobu nechá narůst knír, ale většina ho po skončení listopadu oholí.

S vousy vypadají někteří muži výrazněji nebo starší. Změní vzhled a rysy, přitahují pozornost, ne všem ale sluší. Nosí se rozličné typy vousů, moderní je strniště, vidět můžeme bradky, plnovousy i knírky různých podob. Potřeba je sladit vousy s účesem. Pokud se pro určitou životní událost nebo zkrátka jen tak rozhodnete pro změnu v oblasti vousů, budete potřebovat vhodné prostředky, jak o ně pečovat.

Čím je střih vousů kratší a propracovanější, tím vypadá elegantněji. Delší a méně upravené vousy vyhovují spíše přírodním a drsnějším typů mužů. Vždy si holte pokožku na krku pod ohryzkem, budete vypadat upraveněji s jakoukoliv délkou vousů. Krátké vousy většinou stačí zastřihnout zastřihovačem nastaveným na určitou délku, s jejich růstem se ale péče o vousy komplikuje. Zastřihávání a úprava probíhá pomocí nůžek, strojku nebo břitvy. Není pěkné, když jde každý vous jinam. Zejména u kníru bývají jednotlivé vousy „neposedné“ a je třeba provádět úpravu, aby výsledek působil pěkně. Odstávající vousy se mohou odstřihnout nebo navoskovat. K tomu se vyrábí speciální vosky. Vosk na knír vám velmi dlouho vydrží, je ho třeba použít opravdu jen trochu, takže nejde o nějakou vysokou investici. Spolu s voskem budete potřebovat i malý kartáček nebo hřebínek na vousy pro jejich dokonalé usměrnění.

Pěstujete si plnovous? Minimálně jednou za 2 týdny jej budete muset zastřihávat do požadovaného tvaru. Vhodné je také promazávání speciálním olejíčkem, který vousyzjemní. Olejíčkem ale výčet pečujících přípravků nekončí. Muži, kteří se o svůj vous opravdu starají, používají mýdlo nebo šampon na vousy v kombinaci s kondicionérem. Vousy jsou pak jemnější, lesklejší, hebčí a vypadají zdravěji. Kvalitní šampony pečují i o pokožku pod vousy, ta bývá často podrážděná, vysušená a svědí. Svědění zmírní balzám na vousy. Kondicionér udrží vousy v dobré kondici, výjimkou nejsou špičkové přípravky s obsahem pečujících látek jako je keratin nebo aloe vera. Ty vousy i krásně provoní. Celkově uhlazenější vzhled zajistí pomáda na vousy. Na trhu jsou dokonce tónovací gely, které dodají prošedivělým vousům nebo kníru jednotnější barvu.

Jak vidíte, je mnoho produktů, které mohou váš vzhled dovést do požadované podoby. Pokud si budete udržovat precizní střih vousů a dbát na moderní péči o vousy, výsledek se brzy dostaví.

Tags