Home » Móda » Jak vybírat šperky podle významu drahokamů

Jak vybírat šperky podle významu drahokamů

Šperky patří mezi nejhodnotnější módní doplňky, proto je většinou s láskou opečováváme, aby nám vydržely po celý život a případně i pro další generace.

Věděli jste však, že správně vybraný šperk nemusí být jen vhodným módním doplňkem či dobrou investicí, ale také může přinášet peníze, lásku, štěstí nebo sílu? A co znamená například diamant na vašem zásnubním prstenu? Pojďte s námi nahlédnout do tajů těch nejoblíbenějších drahokamů…

Za peníze si štěstí nekoupíš…

Ale koupíte si za ně drahokam, který štěstí přitahuje. A z jakých krasavců tedy vybírat? Zaměřte se především na šperky, které doplňuje černý turmalín, quartz, citrín, růžový opál, nebo tzv. měsíční kámen.

Láska je věčná…

…Ale vy stále toho pravého hledáte? Přitáhněte si ho pozitivními myšlenkami a také některým z „kamenů lásky,“ který do vašeho života vnese tento krásný cit a romantiku, ale také vám pomůže zlepšit váš současný vztah, či přivolat zpět ztraceného milence. Vybírejte klenoty ozdobené malachitem, růžovým quartzem, emeraldem, hematitem nebo topazem.

Peníze nejsou vše, ale…

Bez nich je náš život dost těžký. Proto jestliže potřebujete zlepšit svou finanční situaci, pořiďte si kámen, který je doslova magnetem na tyto cenné papírky a těšte se na nový finanční zdroj. Svůj účel by měl splnit například zlatý prsten s ohnivým opálem, zeleným turmalínem, safírem, či citrínem. Drahokam si však můžete koupit i samotný a nosit jej vždy při sobě.

Zdraví nade vše

Drahokamy jsou již odpradávna používány také pro spirituální, emoční a fyzické léčení. I dnes je používají alternativní léčitelé po celém světě. Některé se pokládají přímo na tělo, u jiných stačí, když je nosíte u sebe. Léčivých kamenů je nepřeberné množství, jestliže je tedy chcete k léčbě opravdu využít, nastudujte si co nejvíce informací, abyste vybrali ten správný. Může jím být například ametyst, citrín, emerald, akvamarín, krystal a další.

Význam diamantu a safíru, nejoblíbenějších drahokamů

Mezi nejoblíbenější a také nejdražší drahokamy patří diamant. Většina těchto nádherných kamenů pochází z jižní Afriky a můžete je najít v zelených, modrých, žlutavých, ale především průhledných a bílých tónech. Diamant je symbol čistoty, nevinnosti a stálosti a v minulosti byl ceněn jako korunovační klenot. V současnosti se používá především na svatební události.

Nádherný drahokam safír můžete zakoupit v širokém spektru barev, přičemž modrá je nejtypičtější. I samotné jméno klenotu je odvozeno z řeckého slova „sapphire,“ což znamená „modrý.“ Také známý jako „kámen osudu,“ safír pomáhá k mentální čistotě a vnímání. Je to symbol nebes a samotného Boha.

Tags