Home » Móda » Nosíte čepice? Trendy tipy!

Nosíte čepice? Trendy tipy!

Jaký je váš vztah k zimním čepicím? Oblíbila jste si je, nebo jste poslední čepici odložila, když vám bylo 15 let? Mnoho žen zastává ten názor, že by čepici neoblékla ani za nic. Přitom je to škoda. Povíme vám proč.

Důvody, proč nosit čepici

  1. Spolehlivě zahřeje! Vaše hlava je možná choulostivější, než si myslíte. Přes hlavu vedete, stejně jako přes nohy, teplo do celého těla. I když budete oblečená v nejlepší péřové bundě a nebudete mít čepici, hrozí vám nemalé zdravotní problémy. Záněty dutin, uší, podchlazení a ve finále celková nemoc. Migréna už je jen malým velkým nepříjemným bonusem. Když budete nosit čepici, tomuto pohodlně předejdete a budete si pískat, že krutý severní vítr až tak krutý vlastně není, když máte hlavu v teple.
  2. Chrání vlasy! Známým argumentem proč nenosit čepici je to, že vám zničí účes. Kromě toho, že je to často naopak a když máte špatný účes, tak vás často čepice může zachránit před tím, aby vás se špatným účesem někdo viděl, tak čepice především vaše vlasy chrání! Čepice se stará o to, aby vaše vlasy nemrzly, stejně jako vaše pokožka, a tím pádem se nelámaly a nevysušovaly. Pokud stále namítáte, že vám ale jde o ten účes, tak se chraňte vlasovými kosmetickými prostředky, které vám účes dobře zafixují a také ho chrání před nežádoucí statickou elektřinou. Chce na to jen jít chytře!
  3. Je to módní doplněk! Pokud vám čepici znechutila maminka, která vám jí nasazovala už při nejmenším náznaku zimy, tak se tomuto předsudku postavte a rozhlédněte se kolem sebe. Dámská zimní čepice, je totiž dávno vnímána jako efektní módní doplněk!

Podle čeho čepici vybírat?

  1. Cena! Cenu záměrně uvádíme na prvním místě, protože i mezi čepicemi mohou být obrovské cenové rozdíly. Nejde jen o to, zda se chcete chlubit značkovou luxusní čepicí, která na první pohled říká „stála jsem pár tisíc“, ale spíše o to z jakých je materiálů. Obyčejné čepice koupíte i za dvě stovky, za kvalitní čepici ale můžete dát i pár tisíc. Počítejte s tím, že opravdu úplně levná čepice se vám může brzo rozpadnout, ale zároveň extra drahá nezaručuje, že ji budete mít celý život. Stejně jako i v jiných případech zde platí, že nejlepší je zlatá střední cesta!
  2. Materiál! Materiál souvisí s cenou. Levná akrylová či polyesterová čepice nebude tak kvalitní a hřejivá, jako ta vlněná. Vlna má skvělé izolační vlastnosti a zároveň je prodyšná. Hitem poslední doby je merino vlna, která je oproti klasické vlně ještě zázračnější. Pro výrobky z merino vlny nemusíte chodit daleko. Čepice Kama jsou české výroby, jsou z merino vlny a mají luxusní vzhled. Některé jsou dokonce zdobené ikonickými jelínky Deers. Vzhledem k oblíbenosti čepic s bambulí se často přihlíží i k materiálu bambulky. Bambulky u dražších čepic jsou často z pravé kožešinky, což je ale věc vlastního svědomí a názoru na věc. Zda kožešinu ano či ne, tedy ponecháme na vás.
  3. Styl! Jste spíše akční holka nebo posh dáma, která si nenechá svůj styl vzít třeba ani na svahu? Nejmódnější jsou nyní čepice s výraznou bambulí, kterou si na hlavu mohou nasadit obě zmíněné skupiny. Cool holka si vybere lifestyle čepici ve výrazných barvách, s logem, například od značek jako je Vans či O’Neill. Dáma nenechá dopustit na čepice tlumenějších barev a v nejlepším případě efektně zdobené ženskými prvky. Pokud bambulka není nutností, je zde možnost čepice typu beannie, která se nenasazuje tolik do čela jako klasická, ale nechá se ležérně položená na hlavě cca tři centimetry od hranice vlasů. Nejlépe vynikne v případě dlouhých vlasů, které necháme efektně ledabyle spuštěné a vyčuhující z čepice.


Ještě si myslíte, že čepice je nepřítel?

Autor: Lili P.

Tags