Home » Krása » Když chcete být krásnější…

Když chcete být krásnější…

Opravdu jen málokterá žena je spokojena s tím, jak vypadá. Nejvíce se zajímáme o svou postavu a celkový vzhled obličeje. Chcete se nechat „upravit“?

krása
ilustrační foto: cosmed.sk

Dobrou zprávou je, že dnes existuje celá řada velmi šetrných metod, jak se dají provést i vetší úpravy – především v obličejové části. Je ale nutné nad celou věcí přemýšlet a dobře promyslet možná rizika. Jaké metody jsou nejvyužívanější a proč se pro ně (ne)rozhodnout?

Je nutné celou věc promyslet!

Pokud si chcete nechat upravit vzhled, máte vždy dvě možnosti. První je, podstoupit operační zákrok. Zde je poměrně velké riziko, že dojde ke komplikacím a hrozí i to, že se lékaři jednoduše zákrok nepovede, takže výsledkem bude ještě horší stav. Jestliže si tedy chcete dát váš zevnějšek upravit touto cestou, vše si dobře promyslete a zjistěte si všechna možná rizika. Za operace se draze platí, takže nepovedený zákrok je vlastně jen vyhozením peněz z okna. Naštěstí je možné podstoupit i neinvazivní metody. Může to být například změna objemu rtů pomocí výplně kyselinou hyaulrónovou apod.

Neivazivní zákroky jsou určitě lepší volbou

Ze zdravotního rizika jsou neivazivní zákroky určitě lepší volbou, ale ani s nimi to není radno přehánět. I ony s sebou nesou rizika. Hrozí alergická reakce i to, že se zákrok také nepovede. Velmi oblíbenou metodou je i aplikace botoxu. Používá se hlavně k vyhlazení vrásek a k celkovému omlazení tváře. Botox funguje perfektně, ale na druhou stranu je nutné počítat s tím, že jeho účinky nejsou trvalé. Po čase botox vyprchá, takže je nutné aplikaci opakovat – ani v tomto případě se nejedná o úplně levnou záležitost.

Nenecháte to raději na přírodě?

Ruku na srdce, milé dámy, opravdu musíte menší či větší zákroky podstupovat? Nebylo by lepším řešením, když se třeba zkrášlíte se šperky Swarovski či jinými ozdobami, použijete jen trochu make-upu a necháte vyniknout vaši přirozenost?

Tags