Home » Móda » Vybíráme kočárek: Jak najít ten pravý

Vybíráme kočárek: Jak najít ten pravý

Těšíte se na příchod nového člena rodiny? Ještě aby ne! Vaše těšení s vámi určitě sdílí celá rodina a pomalu se vám doma začíná kupit výbavička. Pokud mezi všemi těmi bodýčky ještě nikde není kočárek, je třeba to napravit. Ten je totiž ze všeho nejdůležitější!

foto1

Věděla jste, že budete potřebovat kočárky dva?

V průběhu jednoho roku maminky protřibují hned dva různé kočárky. Hluboký kočárek pro novorozené miminko a sportovní kočárek, když děťátko trochu povyroste. To je investice, která zasáhne rodinný rozpočet dostatečně výrazně. Pokud se vám nechce utrácet zbytečně tisíce korun, i tak existuje řešení.

Kombinované kočárky v sobě obsahují hlubokou korbičku i sportovní nástavbu a vybrané sady také autosedačku. V jednom balení tak pořídíte kompletní cestovní výbavu pro své děťátko. Pokud hledáte chytré řešení – tak sáhněte po kombinaci.

foto2

Tip: Vánoce jsou za dveřmi a vaši blízcí určitě přemýšlejí, jak vám čekání na miminko zpříjemnit a usnadnit. Než začnou nakupovat mraky bodýček, hraček a jiných potřeb pro miminka, můžete jim dát tip na vánoční dárek v podobě vybraného kočárku. Když se všichni složí, určitě to na kočárek vystačí a vy nebudete mít hromadu zbytečností, ale kočárek, který opravdu potřebujete.

Kolik koleček? A jaký typ?

Než se pustíte do samotného výběru, ujasněte si, jak a kde budete kočárek nejčastěji používat. Bydlíte ve větším městě nebo na vesnici, kde o chodník nezavadíte? Budete s kočárkem cestovat hromadnou dopravou nebo autem?

  • Pokud budete s kočárkem jezdit převážně ve městě, poohlédněte se po čtyřkolce s pěnovými otočnými kolečky. Konstrukce se čtyřmi kolečky je stabilní, což oceníte hlavně při překonávání obrubníků. A pěnová kolečka jsou zase velmi lehká a zbytečně nepřidávají kočárku na hmotnosti.
  • S kočárkem budete drandit hlavně v přírodě? Pak sáhněte po tříkolce s nafukovacími kolečky. Nafukovací kolečka jsou větší, pružnější a jako dělaná na nezpevněné cesty. Na druhou stranu bývají těžší než kolečka pěnová, proto výrazně přispívají k celkové hmotnosti kočárku. Tříkolky bývají svižnější a snadno ovladatelné, ale na úkor stability, proto se více hodí do přírody, kde potřebujete hlavně obratný kočárek, který překoná i náročnější terén.

Tip: Máte jasno, jaký typ kočárku si pořídíte? Tak zbývá zvolit značku a model. Pečlivě si projděte katalogy i obchody a zkuste si kočárky skládat, rozkládat a zvedat. A než kočárek zaplatíte, vyzkoušejte, jestli se vám také pohodlně vejde složený kočárek do kufru auta.

Tags