Home » Móda » Vybíráme školní batoh: Jak vybrat batoh pro zdravá záda?

Vybíráme školní batoh: Jak vybrat batoh pro zdravá záda?

Školní batoh nosí vaše děti každý den. A přiznejme si to – není zrovna lehký. Učebnice, sešity, svačina, přezůvky,…. Pořádný náklad na jedna malá záda. Aby tahání se se školními pomůckami nezanechalo na zádech vašeho dítka trvalé následky, je třeba vědět, jak správně vybrat školní batoh. Tak jdeme na to!

batohy

Batoh pro školáka: Co musí splňovat?

  • Aktovky pro prvňáčky i studentské batohy pro starší školáky by měly mít pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy. Takto konstruovaný batoh nebrání zdravému vývoji dětské páteře a správně rozloží tíhu neseného nákladu.
  • Školní batohy by neměly vážit více než 1 kg.
  • Měl by být vybaven bezpečnostními prvky – reflexní elementy či odrazky se postarají o bezpečnost vašich dětí v blízkosti silnice.
  • Batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte – pro menší školáky vyberte školní batoh a pro větší školáky už můžete vybírat ze studentských batohů. I když to zní jako slovíčkaření, tak jsou školní a studentské batohy konstruovány odlišně a jsou navrženy na míru potřebám dětí v různém věku.
  • Zjistěte si, zda batoh prošel nezávislými testy zaručující nezávadnost výrobku. Levné batohy z tržnice ušetří vaši peněženku, ale jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů a nesplňují základní bezpečnostní požadavky.
  • Ujistěte se, že má batoh vyztužené dno a dostatek jednotlivých přihrádek, kapes a komor. Třeba na umístění školního penálu, přezůvek, svačiny a dalších drobností, co by měly mít své dané místo.
  • Hodí se i příslušenství jako kapsa na lahev, termokapsa na svačinu, poutko, prostor pro jmenovku,…

Batoh s princeznou? Pro prvňáčka možná…

Děti se budou na výběru školních pomůcek podílet také. A nejvíce se jim nejspíš budou líbit batohy a pomůcky s jejich oblíbenými postavičkami. Kde máte ale záruku, že se jim batoh bude líbit i za rok? Že vám příští září neřekne, že princezna Elza je trapná a že chce dospěláčtější batoh?

Pokud si nemůžete dovolit kupovat každý rok nový batoh, zkuste se s ratolestí domluvit na kompromisu. A kupte neutrálnější batoh, který ale můžete vylepšit nějakou ozdobou, kterou půjde snadno sundat.

Tags