Home » Krása » Jak vypadat skvěle v každém věku

Jak vypadat skvěle v každém věku

Pro každou ženu je důležité, aby vypadala dobře. Věk nehraje roli, společenské nároky jsou totiž opravdu vysoké a mnoho mladých dívek i starších dam se zbytečně stresuje dlouhé hodiny u zrcadla. Přitom stačí dodržovat jen pár jednoduchých pravidel, které zlepší kvalitu pleti a udělají z Vás dokonalou krásku. Inspiraci hledejte ve sladké Francii.

kosmetika
ilustrační foto: pixabay.com – stux

Večerní odlíčení je základ

V první řadě je totiž důležité se každý večer odlíčit. Odličovací prostředek v podobě micelární vody nebo čistícího gelu je nutností. Pokud se neodlíčíte, pleť si neodpočine a nebude už nikdy tak skvělá.

Stejně tak si musíme hlídat svůj jídelníček. Vyvážená strava je velmi důležitá, do ideálního stravování po francouzsku patří i káva bez cukru, spoustu minerálů a kvalitní tuky. A pozor – pokud už sladké, tak jen dezerty velikosti bonsaje, žádné čtvrtkilové porce medovníku. Důležité jsou i antioxidanty, které najdete hlavně v ovoci a zelenině, takže si dopřejte i pár jahod nebo třeba malin.

Vyzkoušejte kvalitní kosmetiku, uvidíte ten rozdíl

Důležitá je také investice do kvalitní kosmetiky. Pleťová voda za dvacet korun ze supermarketu? To je nesmysl, takový přípravek Vám pleť jen poškodí. Prestižní značky, které byly často oblíbené už našimi babičkami, jsou nejlepší volbou. Kvalitní a pravidelná péče o pokožku se přeci vrátí v obdivných pánských pohledech, nebo snad ne?

S líčením to určitě nepřežeňte, protože jak známo – všeho moc škodí, to přece bez výjimky platí v mnoha různých ohledech. Minimum líčidel, tužka na obočí a řasenka, trochu rtěnky a hurá do společnosti, víc ženy ve Francii prostě nepotřebují. Vědí, že příliš mnoho líčidel by se za pár let mohlo krutě vymstít.

A v neposlední řadě – péče o pleť je důležitá už v relativně útlém věku. Na západě Evropy je obvyklé, že do kosmetických salonů už pravidelně chodí i dospívající slečny.

Tags